Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Mity o materacach. Wierzyłeś w któryś?

Wybór odpowiedniego materaca nie jest prosty. Powinien on spełniać szereg różnych wymagań – tak, jak różni są użytkownicy o kompletnie innych oczekiwaniach i potrzebach. Nie dziwi więc, że wokół tej kategorii produktów narosło sporo mitów dotyczących to typów materaców, to ich cech, a to kryteriów ich wyborów. Wybraliśmy te najważniejsze i z chęcią się z nimi rozprawimy!


#1. Materac piankowy jest lepszy od sprężynowego… ...Albo sprężynowy jest lepszy od piankowego. Oba typy materaców mają swoje cechy i kompletnie się różnią – ceną, metodą wykonania, amortyzacją, elastycznością punktową, zastosowaniem… Owszem, możemy zestawiać je ze sobą bez końca, ale nie ma sensu dywagować nad tym, czy jeden jest obiektywnie i bezwzględnie lepszy od drugiego. Bo co właściwie znaczy „lepszy”? Wygodniejszy, tańszy, większy, twardszy, elastyczniejszy, sprężystszy, a może wszystko po trochu? Nie ma uniwersalnego przepisu, który by to determinował, dlatego też nie ma potrzeby, by w ogóle pochylać się nad pytaniem „co jest lepsze?”. Najważniejsze są Twoje odczucia – idealny materac do ten, który sam wybrałeś i sam uznałeś go za najlepszy.

#2. Liczy się „pierwsze” wrażenie Choć pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i często warto mu zaufać, to dotyczy to raczej randki lub rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie materaca. To często spotykany błąd – założenie, ze jedynym kryterium wyboru jest dla nas jego wygoda w momencie, w którym „przymierzamy” się do materaca w sklepie. Łatwo wówczas przychodzi nam mówienie, że jest wygodny, a to sprzyja impulsywnej i nieprzemyślanej decyzji… Ale to przecież nie wszystko. Zakup materaca powinien być poprzedzony odpowiednim zgłębieniem tematu tak, by wiedzieć, czym jeszcze – poza komfortem – należy się kierować. Po pierwsze: warto sprawdzić jakość wykonania, „oddychalność” materiału czy jego wytrzymałość. Po drugie: to, czy wygoda materaca rzeczywiście nam służy, może się okazać po kilku, a nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu dniach. W LPUR doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasze materace udostępniamy w ramach testu 100 nocy, który pozwoli Ci przekonać się, czy dany model jest dla Ciebie.

#3. Im materac droższy, tym lepszy. Absolutnie, nie jest to regułą. Nie ma uniwersalnej reguły i obiektywnego wskaźnika zadowolenia użytkownika - można kupić tani materac, który przyniesie Ci więcej komfortu i satysfakcji niż ten, za który przyjdzie nam zapłacić wielokrotność wartości taniego sprzętu. Zgadzamy się jednak, że skoro płacisz, to wymagasz i masz prawo oczekiwać najwyższej jakości wykonania i komponentów.

#4. Im twardszy materac, tym lepszy Nie, nie i jeszcze raz nie! Zwolennikom teorii o twardym materacu proponujemy prosty eksperyment: spróbujcie przez kilka dni spać i odpoczywać wyłącznie na podłodze. W końcu przecież im podłoże twardsze, tym lepiej dla pleców! A już zupełnie poważnie: materac powinien być elastyczny i sprężysty, a więc dopasowywać się do Twojej pozycji i zapewniać jej odpowiednie oparcie tak, by nie męczyć i nie napinać mięśni (w czasie snu powinny się rozprężać i odpoczywać – to kluczowe zwłaszcza dla osób, regularnie uprawiających aktywność fizyczną i profesjonalny sport). To tylko tyle i aż tyle! Mit o tym, że „twardy materac dobrze robi na kręgosłup” wziął się prawdopodobnie z czasów, gdy na rynku nie było innych modeli niż te sprężynowe, niekoniecznie najwyższej jakości. Twardość z łatwością utożsamiano z wysoką jakością, solidnością i wytrzymałością. W tej kwestii wiele się zmieniło – i to zdecydowanie na korzyść użytkownika.

#5 To przecież tylko materac, czyli „mebel” jak każdy inny Materac to podstawa i rdzeń łóżka oraz serce sypialni. Nie, nie przesadzamy ani trochę! Owszem, materac nie jest tak reprezentacyjnym elementem wystroju sypialni jak szafa, komoda, lampka nocna czy łóżkowy stelaż, ale przecież to nie one stanowią o tym, czy Twoje ciało odpowiednio się odpręża i nie one decydują o komforcie. Wybór odpowiedniego materaca ma niebagatelne znaczenie dla poziomu Twojego snu i odpoczynku oraz Twoją wygodę i zadowolenie. Biorąc pod uwagę fakt, że co do zasady – służy nam co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat, to nie boimy się określenia, że wybór materaca w znacznym stopniu determinuje jakość naszego życia. I to dlatego tak zależy nam, by wybór ten był jak najlepszy!

#6 Materac rozwiąże wszystkie problemy ze snem Naprawdę chcielibyśmy, by tak było, ale to nie takie proste! Wybór komfortowego, wykonanego z najwyższej jakości komponentów materaca to ważny pierwszy krok, lecz w ślad za nim powinny pójść kolejne – na przykład regularna aktywność fizyczna, zbilansowana dieta czy wprowadzenie dobrych praktyk do wieczornej rutyny: przewietrzanie sypialni, niekorzystanie ze smartfona bezpośrednio przed snem, wprowadzenie regularności dotyczącej godzin zasypiania i pobudki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z konieczności dbania o prawidłową higienę snu oraz walki ze szkodliwymi przyzwyczajeniami. Jesteśmy jednak przekonani, że z naszymi materacami o wdrożenie tych zmian będzie zdecydowanie łatwiej. Pamiętaj: lepszy sen to lepsze życie!

Tags: opencart theme
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień